Polak już taki jest


Dość dawno nie pisałam Wam już moich przemyśleń i różnych głupot. A teraz godzina 1 w nocy, a mnie coś naszło.. Mam nadzieję, że jak rano wstanę to ten post będzie wydawał mi się tak samo dobry jak teraz. Szkoda, że do pisania prac z języka polskiego nie mam takiej weny !

Na samym początku,chcę podkreślić, że nie wrzucam wszystkich do jednego worka. Więc proszę czytać uważnie. Jednak myślę, że chociaż parę osób z nas może przyznać się do któregoś z poniższych punktów.


POLAK MARUDA
 Często mają nas za tych co ciągle narzekają. Właściwie tutaj się nie mylą. Złapałam na tym już kilka osób z otoczenia własnego, ale i siebie samą. Za przykład mamy pogodę. Narzekamy,że grudzień i początek stycznia bez śniegu, więc co to za zima? Żadna.. Jednak w połowie stycznia pogoda zmieniła się o 180 stopni. I mamy znowu powód do narzekania. Bo zimno,bo ciężko się chodzi, bo ciągle pada śnieg.. Chociaż przez pierwsze pięć minut zdarzy nam się ucieszyć z takiego obrotu sprawy. Pomyślimy, że fajnie bo ferie, więc dzieci mają frajdę. Po czym narzekamy,że w mieszkaniu pełno wody po śniegu,że dzieci chore po zabawie na mrozie.. I tak ciągle i ciągle...

POLAK ZAPOMINALSKI
 To jest chyba coś, co może denerwować najbardziej. Ile razy słyszeliście " za moich czasów" albo "ja w Twoim wieku" ? Na pewno nie raz,ani nie dwa. Kiedy to słyszymy zdarzy nam się pomyśleć " co to były za czasy". A dopiero po dłuższym czasie okazuje się, że zostaliśmy okłamani. Dlaczego? Już tłumaczę.. Owszem parę rzeczy się zmieniło na przestrzeni czasu np teraz mamy internet, którego kiedyś nie było. Ale są też rzeczy, które wciąż pozostają takie same. Przecież dawne pokolenia też przechodziły okres młodzieńczy.. Kiedyś nie było krytykowane jak dziewczyna w młodym wieku została matką.Teraz ( chociaż jest to jeszcze częściej spotykane) pod adresem młodych mam jest kierowane wiele surowych ocen,które niestety często pochodzą od osób starszych..

POLAK ALKOHOLIK
 Niestety,ale to prawda wiele osób za granicą kojarzy polaków z alkoholem. Właściwie co się dziwić.. Zawsze gdzieś w swoim życiu mamy z nim do czynienia i często o nim wspominamy.Jakby nie było sami pracujemy na to jaką opinię mają na nasz temat inni.

Snapchat: karolinawilczy

Komentarze

 1. Świetny wpis :D
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Może i Polacy tacy są, ale jednak na przykładach z przeszłości można wysnuć wnioski, że Polacy w chwilach zagrożenia potrafią się zjednoczyć (co dobrze o naszym narodzie świadczy) :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz to motywacja do dalszej pracy. Jeśli Ci się spodobało zostań na dłużej poprzez zaobserwowanie mojego bloga. Jeśli nie jesteś zadowolony z mojej pracy, chętnie wysłucham Twojej szczerej krytyki, lecz nie szukaj zaczepek na siłę i miejsca do hejtu. Pamiętaj, że jest to moja strona i prowadzę ją po swojemu.
Za każdy komentarz i obserwację bardzo dziękuję. Do zobaczenia przy kolejnym poście ♥

Popularne posty z tego bloga

Kylie Cosmetics made in China

Wiosno tak długo na Ciebie czekaliśmy!

12 miesięcy razem