Pielęgnacja niemowlaka

Zostałaś mama ? Pewnie kazdy narzuca Ci swoje rady nie zależnie od tego czy są one słuszne i chciane. Od ich nadmiaru jeszcze bardziej nie jesteś pewna tego jak postępować .  W tym poście znajdziesz kolejna z miliona porad na temat jak pielęgnować swojego malucha . Lecz teraz możesz zdecydować czy chcesz tej porady wysłuchać . A swojego zdania Ci nie narzucam :)

Wspominałam już w poprzednim poście o tym ze moja córka miała problemy z pupa . Jak to było i jak sobie z tym poradziliśmy ? Okazało się ze mała ma uczulenie na pampersy "Dada" oraz na wszelkie chusteczki nawilżane . Pampersy jedynie oryginalne wchodzą w grę . Sytuacja z przemywaniem przy przebieraniu jest o niebo lepsza i tańsza ! Zwykła woda plus płatki kosmetyczne.
Ostatnio jedynie przez jeden dzień miała używane chusteczki i to nie byle jakie bo samego pampersa - od razu pojawiły się krostki.
Jeszcze w święta jej pupa była w opłakanym stanie . Jak pozbyć się zaczerwienienia ? Jak najszybciej zmienić stosowane dotychczas przedmioty smarować i pozwalać leżeć maluchowi z gołym tyłeczkiem aby dostarczyć powietrza . Do smarowania mogę polecić kremy np nivea oraz maści np bepanten czy linomag. Chociaż nie zawsze należy to stosować . Zauważyłam ze czasami kiedy zostaje posmarowana pupka jej bardziej dokucza . Nie zawsze ale jednak !

Przejdźmy teraz do kąpieli naszego małego skarba. Początkowo używaliśmy balsamów z nivea , obecnie mała kąpana jest w emollium, który jest polecany na rynku . Nawet w szpitalu otrzymaliśmy jego próbki.

Jeżeli chciałabyś cos jeszcze wiedzieć to widzimy się w komentarzach lub wiadomości prywatnej :)


Komentarze

Prześlij komentarz

Każdy komentarz to motywacja do dalszej pracy. Jeśli Ci się spodobało zostań na dłużej poprzez zaobserwowanie mojego bloga. Jeśli nie jesteś zadowolony z mojej pracy, chętnie wysłucham Twojej szczerej krytyki, lecz nie szukaj zaczepek na siłę i miejsca do hejtu. Pamiętaj, że jest to moja strona i prowadzę ją po swojemu.
Za każdy komentarz i obserwację bardzo dziękuję. Do zobaczenia przy kolejnym poście ♥

Popularne posty z tego bloga

Kylie Cosmetics made in China

Wiosno tak długo na Ciebie czekaliśmy!

12 miesięcy razem